Kuchnia w kolorze miedzi

Jesteś w trakcie urządzania mieszkania i zastanawiasz się, jaki styl wnętrzarski wybrać do kuchni? W ostatnich latach prawdziwym hitem jest kuchnia w kolorze miedzi. Jest ona nie tylko niezwykle elegancka, ale również ciepła, przytulna i ponadczasowa.

O kolorze miedzianym

Kolor miedziany mieni się w różnych barwach. Świetnie komponuje się z bielą, czernią czy grafitem, dzięki czemu sprawdzi się w różnych stylach wnętrzarskich. Dodatki w kolorze miedzi będą pasować do stylu loftowego, industrialnego, retro, jak i nowoczesnego. Ze względu na swoje właściwości fizyczne i chemiczne, miedź zaliczana jest do metali szlachetnych. Nie jest jednak tak wyzywająca, jak złoto, ani tak chłodna, jak srebro. Miedź jest znacznie delikatniejszym i subtelniejszym metalem.

Kuchnia w kolorze miedzi nie jest trudna do urządzenia. Szczególnie, gdy mamy do tego czarną podłogę w kuchni. Czasami wystarczy drobny miedziany akcent, aby wnętrze nabrało niepowtarzalnego charakteru. W sklepach bez problemu znajdziemy też miedziane dodatki do kuchni – nie tylko miedziane garnki, lecz także przybory kuchenne, lampy, pojemniki na suchą żywność czy doniczki na zioła.

Jeśli jednak marzy nam się kuchnia w kolorze miedzi z prawdziwego zdarzenia, powinniśmy nieco zwiększyć skalę miedzianych dodatków. W jaki sposób? Możemy wybrać blaty albo płytki miedziane do kuchni, miedziane uchwyty do szafek albo sprzęty AGD z miedzianym wykończeniem. Producenci AGD oferują całe linie produktowe właśnie w tym kolorze, więc bez problemu kupimy miedziany zlew z baterią kuchenną, okap, czy nawet piekarnik z eleganckimi miedzianymi wstawkami. Kuchnia w kolorze szlachetnej miedzi to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie eleganckie, ale zarazem ciepłe i przytulne wnętrza.

Zadbaj o odpowiednie akcesoria kuchenne w Twojej wymarzonej kuchni! Postaw na sprawdzone pomysły i praktyczne rozwiązania od DOMNEO.