Czym charakteryzuje się styl minimalistyczny?

Minimalizm przeżywa prawdziwy rozkwit w niemal każdej dziedzinie naszego życia, w tym również w kontekście urządzania mieszkania. Styl ten dedykowany jest nie tylko osobom oszczędnym, ale również uporządkowanym, które nie lubią otaczać się dużą ilością przedmiotów.

W stylu minimalistycznym można urządzić właściwie każde pomieszczenie, począwszy od przedpokoju, na łazience czy sypialni kończąc. Choć najlepiej sprawdza się w małych mieszkaniach, możemy zastosować go także w przypadku większych powierzchni.

Cechy charakterystyczne stylu minimalistycznego

Na początek warto zaznaczyć, że minimalistycznie wcale nie znaczy ubogo czy też „po kosztach”. Wręcz przeciwnie – styl ten pozwala stworzyć pewną spójną całość, a w dodatku czyni pomieszczenia funkcjonalnymi. Charakteryzuje się tym, że każdy element wystroju wnętrz powinien być użyteczny, a zarazem stanowić ozdobę samą w sobie.

Dobrym przykładem są chociażby zasłony dekoracyjne, które jednocześnie chronią pomieszczenie przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Jeśli wybieramy rośliny, to najlepiej takie, które dodatkowo pełnią rolę filtru, oczyszczającego powietrze. W stylu minimalistycznym wszystko ma swoje miejsce i pełni we wnętrzu jakąś konkretną rolę. Oczywiście, nie oznacza to, że musimy rezygnować z dodatkowych ozdób, na przykład zdjęć w ramkach czy świec zapachowych, niemniej jednak ilość dekoracji nie powinna być zbyt duża, gdyż w przeciwnym razie uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego.

Warto mieć na uwadze, że styl minimalistyczny zdobywa popularność nie tylko wśród właścicieli mieszkań, ale również projektantów, dzięki czemu w wielu sklepach można zakupić wielofunkcyjne meble i dekoracje.

One thought on “Czym charakteryzuje się styl minimalistyczny?

Dodaj komentarz