Jak znaleźć sprawdzoną ekipę remontową lub wykończeniową?

Szukasz ekipy, która zajmie się wykończeniem lub remontem Twojego mieszkania? Nie wiesz, jak w gąszczu ofert znaleźć rzetelnego wykonawcę, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez ten proces, spełniając przy tym Twoje oczekiwania? Dowiedz się, na co zwracać uwagę na etapie researchu i na tej podstawie wybierz ekipę, na którą można liczyć!

Czas ma znaczenie

W branży budowlanej czas płynie zupełnie inaczej. Jeśli jesteś świeżo po podpisaniu umowy z deweloperem albo planujesz remont dopiero za kilka miesięcy i myślisz, że masz jeszcze dużo czasu na znalezienie ekipy, możesz obudzić się z ręką w nocniku. Najlepsi wykonawcy na rynku pozyskują kolejnych klientów z dużym wyprzedzeniem – na próżno więc szukać miejsca w ich kalendarzu w najbliższych tygodniach, a nawet miesiącach. Im wcześniej rozpoczniesz poszukiwania, tym większe szanse na to, że sprawdzona ekipa będzie miała wolny termin i podejmie z Tobą współpracę.

Oferowane pakiety

Koniecznie zwróć uwagę na zakres usług wykonawców, których zatrudnienie rozważasz. Może się bowiem zdarzyć, że już w czasie przeglądania internetowej oferty danej ekipy zorientujesz się, że nie będzie ona w stanie wykonać wszystkich prac, które chcesz jej powierzyć. Profesjonalni wykonawcy oferują konkretne pakiety wykończenia i kompleksowe remonty, które z założenia mają spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W przypadku nowych mieszkań najlepszym wyborem są oczywiście projekty pod klucz. Firmy, które oferują taką usługę, poza doświadczonymi architektami dysponują też własnymi ekipami wykończeniowymi, które sprawdziły się w dotychczasowych przedsięwzięciach.

Portfolio

Gdy zapoznasz się już z przykładowymi ofertami ekip remontowych lub wykończeniowych, koniecznie zweryfikuj projekty, pod którymi się podpisują. Sprawdzeni wykonawcy posiadają bogate portfolio, które najprawdopodobniej zamieszczone jest na ich stronie internetowej. Jeśli nie możesz go zlokalizować, sprawdź, czy wykonawca prowadzi blog – wiele firm właśnie w ten sposób prezentuje swoje realizacje. Taka forma pozwala na zamieszczenie zdjęć wraz ze szczegółowym opisem przeprowadzonych prac.

Brak portfolio oraz bloga z postami traktującymi o dotychczasowych projektach prawdopodobnie sprawi, że w Twojej głowie zapali się czerwona lampka. Jeśli mimo to oferta danej ekipy nadal brzmi zachęcająco – poproś wykonawcę o przesłanie zdjęć przedstawiających efekty jego pracy.

Poczta pantoflowa

W przypadku prac wykończeniowych oraz remontów generalnych poczta pantoflowa sprawdza się nadzwyczaj dobrze. Koniecznie zrób zatem wywiad w najbliższym otoczeniu – a nuż ktoś ze znajomych lub współpracowników w ostatnim czasie borykał się z remontem albo wykańczaniem mieszkania. Jeśli znajdziesz taką osobę, podpytaj ją o związane z tym doświadczenia – być może tą drogą znajdziesz kompetentną i rzetelną ekipę. W przeciwnym razie pozostają Ci referencje od poprzednich klientów poszczególnych wykonawców – niektóre firmy udostępniają je na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Pamiętaj jednak, by zweryfikować, czy opinie te są rzetelne i zostały napisane przez prawdziwych klientów danej ekipy.